Діагностіка двигуна пральної машини.

Як перевірити двигун пральної машини: діагностика своїми руками

Master SMA – це професійна діагностика та ремонт пральних машин. Усі наші співробітники, майстри з великим опитом роботи і тому Ваша машинка в процесі ремонта буде в надійних руках. Найкраща ціна і гарантія якості – це і є Мастер СМА. Діагностика двигуна пральної машини це та робота, яку потрібно довірити нашим фахівцям

Мастер СМА у своєму делі найкращі!

Пральна машина для більшої кількості господарок, це як палочка виручалочка. Але навіть найсильніші агрегати, часто дають сбій і перестають повноцінно працювати. І саме в цей момент у користувача виникають питання – чому так сталося і чия в цьому вина? Причин може бути безліч: перевантаження, використання неякісного миючого засобу, неправильно встановлена програма, неправильне підключення і багато іншого. Однак, як показує практика, не завжди побутові проблеми можуть привести до поломки. Виробничий брак теж не варто виключати.

Якщо поломка незначна з нею можна впоратися самостійно. У разі якщо ви розумієте принцип роботи машинки і що послужило причиною поломки, то ви зможете самостійно в домашніх умовах повернути пралці робоче состояніе. Виправлення більш глобальних несправностей варто довірити професіоналам. Якщо ви розумієте, що для проведення ремонту машинку потрібно повністю розібрати, тоді вам точно потрібна допомога фахівців.   Діагностика двигуна пральної машини,це та робота яку з легкісттю зроблять наші майстри, так як у нас працюють кваліфіковані фахівці, які мають колосальний досвід роботи в цій сфері. У пральній машині головну роль грає двигун. І якщо він виходить з ладу, машинка повністю перестає працювати. Тільки перевірка двигуна пральної машини  нашими майстрами дасть відповідь на питання про його працездатність.

Класифікація мотора

Пралні машинки різних виробників мають різні типи двигунів, а саме:

 • Асинхронні – можна зустріти на старих моделях. Його головна конструктивна особливість полягає в наявності статора і ротора, а також безшумної роботі. Однак великі габарити і низький рівень ККД залишили даний вид двигуна в далекому минулому.
 • Колекторний – найпопулярніший тип запчастин, що встановлюється на сучасних агрегатах. Він відрізняється компактністю і досить високою швидкістю роботи. З поломкою представленого двигуна можна впоратися самостійно, за умови, що ви маєте хоч якесь уявлення про ремонт техніки.
 • Двигун з прямим приводом – це “фішка” компанії LG, де мотор пов’язаний безпосередньо з барабаном без використання ременя. Такий агрегат складається з статора і ротора з постійними магнітами.
  Як виконати діагностику поломки двигуна в домашніх умовах?

Колекторний тип мотора в рази спрощує діагностику. З таким мотором можна впоратися самостійно, для цього його потрібно просто зняти. У випадку з прямим приводом, не варто ризикувати. Довірте цю справу професіоналам компанії Майстер СМА. Фахівці за допомогою спеціальної системи управління виконають діагностику, і в найкоротші терміни усунуть можливу несправність. Самостійно зняти двигун у вас не вийде, так як він разом з барабаном представляє єдине ціле. Особливості проведення діагностики мотора з прямим приводом. У більшості випадків проведення швидкої діагностики можливо завдяки з’являтимуться помилок на дисплеї.

Коди поломки можуть вказувати на:

 • несправність щіток;
 • обрив мережі;
 • коротке замикання на витках.

Співробітники компанії Master SMA завдяки наявності спеціального лабораторного обладнання, проведуть якісну діагностику і допоможуть виправити можливі причини несправності.

Перевірка колекторного двигуна

 Представлений тип двигуна є найбільш затребуваним при виробництві сучасних пральних машин. Простежити за його роботою і виявити можливі поломки можна в домашніх умовах.
Порядок проведення діагностичних робіт наступний:

Відкрутіть передню або задню стінку корпусу машинки і витягніть мотор.
Двигун розташовується в нижній частині машинки під баком. Відкрутіть болти і витягніть другий клеми, після чого можна сміливо знімати мотор.
Після того, як мотор витягнутий, виконайте з’єднання статора з ротором. Далі подайте мережеве напруга і уважно простежте за рухом двигуна. Якщо він почав обертатися і при цьому автотрансформатор НЕ перегрівся – діагностику можна вважати закінченою. Двигун працює відмінно!

Причини частих поломок двигуна пральної машини.

Виділяють наступні причини несправності агрегату:

 • пошкодження або знос щіток. Основні показники, що вказують на поломку – втрата потужності під час повного завантаження білизни, вловлюється характерний горілий запах;
 • замикання, порушення цілісності обмотки в роторі або статорі. Зниження потужності, підвищення температури, що приведе до спрацьовування захисту термостата.
 • знос або відшарування ламелей колектора. У цьому випадку корпус перегрівається, з’являються іскри.

Звичайно ж це далеко не всі причини неполадок, але вони є найпоширенішими. Саме тому розглянемо детальніше можливість виправлення вищевказаних поломок.

Як виконати заміну електрощітки?

Електрощітки нагадують невеликі прямокутні графітові кубики з проводом, що труться об колектор двигуна. Зіпсовані щітки необхідно відразу ж замінити в ідеалі на оригінальні вироби.

Основні моменти, які вказують на заміну щіток:

 • барабан повністю перестав обертатися або обертається, але на мінімальній швидкості;
 • чується незвичний шум під час руху барабана.

Дуже часто щітки виходять з ладу, в разі:

 • частого перевантаження барабана;
 • якщо віджимання виконується виключно на високих оборотах двигуна;
 • коли відбувається замикання витків обмотки двигуна;
 • підгоряння контактної група.

Заміна щіток не представляє особливих проблем для користувача, всього лише варто купити і встановити замість нові електрощітки. Підбирайте тільки якісні оригінальні щітки, які будуть підходити саме для вашої пральної машини. Звичайно не завжди можна знайти оригінальні запчастини, тоді постарайтеся пошукати аналог, який би підійшов до встановленого мотору.

Зверніть увагу на ламелі.

  Ламелі – це основна частина колектора, по якій рухаються елктрощеткі. Вони служать відмінним провідником струму що проходить від обмотки ротора до двигуна. Самі ламелі ламаються досить рідко, причиною поломки може стати, обрив шнура в обмотці в місці де встановлена ​​сама ламель. Якщо при візуальному огляді видно, що ламель підгоріла, можна в домашніх умовах за допомогою наждачного паперу провести дбайливу зачистку.

Замикання або обрив обмотки ротора або статора.

Це, мабуть, найчастіші причини через які знижується потужність двигуна. Крім того, він може навіть повністю перестати працювати. А причини ми зараз розглянемо:

 • корпус мотора перегрівся від короткого замикання обмотки. Допустимі показники максимальної температури не повинні перевищувати 80 °. В іншому випадку, будь-яке перевищення зазначеного порога температури може призвести до повної зупинки двигуна.
 • проблема з підшипниками. Заміна підшипників досить довгий і трудомісткий процес. Саме тому варто довіритися досвідченим фахівцям з Майстер СМА. Наші кваліфіковані майстри виконають ремонт у чітко встановлені терміни.
  порушення ізоляції обмотки. Наші фахівці рекомендують не ризикувати з самостійним ремонтом, а звернутися в сервісний центр компанії Майстер СМА. Наші майстри з великим досвідом роботи виконають заміну двигуна, з якої в домашніх умовах точно не впоратися. Єдино з чим можна виконати самостійно – це провести діагностику обриву обмотки, застосувавши мультиметр для виміру опору.
 • підгоряння контактної група.
 • Замикання або обрив обмотки ротора або статора.

Дуже важливо розуміти, що несправний мотор може стати причиною для поломки і інших деталей пральної машини. Іноді жертвою такої поломки може стати система модуля управління. Якщо ви уважно вивчили статтю, значить ви тепер маєте певні знання, як перевірити несправність мотора пральної машини. Фахівці компанії Master SMA бажають вам бути більш уважними до своєї пральній машинці, і тоді вона прослужить вам без особливих поломок довгі роки.

Якщо Вам знадобився терміновий ремонт двигуна пральної машини  на дому в Києві, зателефонуйте нам за телефонами і наші майстри відремонтують будь-які неполадки. Діагностика двигуна пральної машини у будь якому районі міста.